BF GOODRICH

Společnost B.F. Goodrich byla založena v Severní Americe v roce 1870 Dr. Benjaminem Franklinem Goodrichem. Firma nejprve vyráběla pogumované pásy, pogumované hadice a pneumatiky pro jízdní kola. S rostoucím vývojem společnosti započala v roce 1896 také výroba pneumatik. První pneumatiky se z dílny tohoto výrobce dostaly na americký trh v roce 1903. B.F. Goodrich nebyl na přelomu 20. století jediný výrobce pneumatik ve Spojených státech. Mezi jeho konkurenty patřily společnosti Goodyear, Firestone, General a Uniroyal. Díky rozsáhlému výzkumu a vědeckým metodám, jako je hodnocení opotřebení pneumatik a testování dlouhověkosti, se však společnost B.F. Goodrich udržela na špici tohoto odvětví. V roce 1965 vyvinula první radiální pneumatiky ve Spojených státech. Tato inovace způsobila, že se pneumatiky staly mnohem bezpečnější, jelikož získaly delší životnost a umožnily lepší absorpci nárazů na silnicích. V roce 1967 firma patentovala a uvedla na trh první pneumatiku, která byla schopná jízdy i vypuštěná, tzv. \\\"run-flat“. S postupem času se firma stala součástí průmyslového konglomerátu Goodrich Corporation a od roku 1990 je součástí koncernu Michelin.

Pneumatiky značky B.F. Goodrich se proslavily mimo jiné na:

- prvním autě, které v roce 1903 projelo napříč Spojenými státy,
- v roce 1927 na letounu Charlese Lindbergha, \\\"Spirit of St. Louis\\\", který provedl první úspěšný nepřetržitý let přes Atlantik,
- v roce 1977 na raketoplánu Columbia během výstavby. 
- B.F. Goodrich se na Baja California Competition úspěšně zúčastnil 28 soutěží, kde získal všechna prvenství a třináctkrát se stal dokonce vítězem rallye Paříž-Dakar. Pro sezóny 2006 a 2007 byl také dodavatelem pneumatik na mistrovství světa rallye.


 

Filtrovat podle ceny ?

38 položek

38 položek