Pirelli

Pirelli Tyre je na základě svého obratu pátým největším světovým producentem na trhu pneumatik. Úroveň zisků se v tomto sektoru řadí mezi ty nejvyšší. V roce 2008 vytvořilo Pirelli, v současné době aktivity pod záštitou Pirelli Tyre, příjmy okolo 4.1 miliard EUR.
V současnosti je Pirelli operační holdingovou společností pro skupiny, které se zabývají návrhem, vývojem, výrobou a marketingem pneumatik, které jsou určeny pro různé typy automobilů: automobily, lehká nákladní vozidla a motocykly (spotřebitelský sektor, 70% příjmů), autobusy, kamiony, zemědělské a zemní stroje, výroba marketing ocelových kordů (průmyslový segment, 30% příjmů). V rámci tohoto trhu se Pirelli soustředí především na luxusní oblasti, pro něž je typický zvýšený technologický objem a vysoký výkon. Toto jsou oblasti, v nichž se Pirelli představilo ve vedoucí pozici jak u automobilových, tak motocyklových pneumatik. V současné době jsou pneumatiky Pirelli synonymem kvality, emocí a maximálního výkonu.

Díky zaměření se na technologickou způsobilost, sjednotila skupina pracovní vztahy s předními výrobci automobilů a motocyklů; partnerství, která se přenesla na množství homologací pro modely všech předních automobilových firem.

Historie

Více než sto let je příběh Pirelli spojen především s automobily - klíčové odvětví značky, která se zrodila roku 1872 a začala s výrobou pneumatik koncem 19.století. V roce 1901 představila pneumatiku \"Ercole\", která byla použita pro jedny z prvních automobilů na silnicích. Ale již před tím byly v Miláně, v roce 1890, představeny pláště na bicykly. 
První vítězství společnosti v automobilových závodech přišlo v roce 1907 při závodech Peking-Paříž. Toto vítězství bylo předzvěstí tradice sportovního úspěchu na dvou a čtyřech kolech, která byla po mnoho let podporována takovými osobnostmi, jako Nuvolari, Ascari a Fangio. Během celého století technologické výjimečnosti a výrobní inovace, od předválečné Stella Bianca po radiální Cinturato, až po široké řady a moderní nízkoprofilové pneumatiky.

A následovalo století internacionalizace: z Evropy do jižní Ameriky a pak do Spojených států, Číny a východní Evropy.


Pirelli Tyre je na základě svého obratu pátým největším světovým producentem na trhu pneumatik. Úroveň zisků se v tomto sektoru řadí mezi ty nejvyšší. V roce 2005 vytvořilo Pirelli, v současné době aktivity pod záštitou Pirelli Tyre, příjmy okolo 3.63 miliard EUR. Ve srovnání s předchozím rokem je tento nárůst téměř 12%, se ziskem 328 milionů EUR před zdaněním.

Filtrovat podle ceny ?

546 položek

546 položek