25.10.2017

Montáž nových pneumatik na Lamborghini Gallardo LP560-4

gallardo_pirelli.jpg

Montáž nových pneumatik na Lamborghini Gallardo LP560-4. Koncem října většinu vozů přezouváme již na zimní pneu, ale jsou i takové vyjímky, kdy příjdou vhod ještě letní. Na zimákách to zkrátka s výkonem 560 koní není ono.

Pneumatiky s homologací přímo pro Lamborghini

Z naší nabídky byly zvoleny pneu v rozměru pro Lamborghini Gallardo LP560-4 na přední nápravu 235/35R19 91Y, Pirelli, P ZERO (L) Lamborghini. V tomto rozměru výrobce Pirelli dodává více typů pneu, které se na první pohled ničím neliší, rozdíl je pouze malé písmenko L vyražené na bočnici pneu. Má to však velký význam. I když tyto pneu lze použít na celou řadu jiných vozů a také naopak pneu s homologací pro jiné vozy lze nasadit na Lamborghini, nedoporučuje se to.

Pro prémiové vozy BMW, Mercedes, Audi můžete použít i jiné homologované pneumatiky ovšem předepsaných rozměrů. Pro výkonné sportovní vozy např. Ferrari, Lamborghini, Porsche, Aston Martin je dobré se řídit doporučením výrobce ohledně používání homologovaných pneumatik. Homologovaná pneumatika pro sportovní vozy může mít specifické vlastnosti, které daný typ vozu vyžaduje pro správné fungování.

V následující tabulce je přehled nejpoužívanějších značek homologací u prémiových a sportovních výrobců automobilů:

Výrobce automobilů Označení homologace na pneumatice
Mercedes Benz M0
Jaguar J
Porsche N0, N1, N2, N3
Audi A0
Ferrari K, K1
BMW *, M3
Aston Martin AM
Lamborghini L
Bentley B, BL

FOTOGALERIE: