29.07.2017

Opel Vivaro - vytlumení vozu + montáž audia, kamer a rádia

opel_vivaro_vytlumeni_odhlucneni.jpg

Na tomto voze jsme provedli hned několik užitečných vychytávek. Byla namontována couvací kamera integrována do zadního světla, nové autorádio s větším displejem, které bylo propojenou s couvací kamerou. Dále jsme nainstalovali přední integrovanou kameru, která se automaticky spustí při startu vozu a začne nahrávat. Byl kladen důraz na to, aby se řidič o kameru nemusel vůbec starat, netrčely ve voze kabely a aby přední okno nehýzdila přísavka s držákem, kterou většina motoristů používá pro uchycení kamery. 

Do vozu Opel Vivaro jsme nainstalovali nové výkonnější reproduktory a přidali výškové reproduktory. Pro kvalitnější poslech hudby, zmírnění vybrací a zvýšení komfortu cestování byly vytlumeny přední dveře. Vytlumení, odhlučnění vozu u předních dveří je prováděno materiály na butyl-kaučuku se silnou hliníkovou vrstvou. Díky nové technologii váží tento materiál pouze 3kg/m2.

K čemu toto tlumení slouží ?

AUDIO - Díky vytlumení dojde k  uzavření ozvučnice pro reproduktory ve dveřích. Zlepší se tak výrazně požitek z poslechu a to i standardního sériového ozvučení. Hlavně nižší frekvence a nejnižší basy budou důraznější. Vibrace z reproduktorů se nebudou tříštit do vibrací plechů. HANDSFREE - Používáte-li ve vašem voze handsfree, zjistíte, že po vytlumení dveří se výrazně zvýšila slyšitelnost hovoru za jízdy. Naopak se také výrazně sníží slyšitelnost vašeho hovoru pro okolí, když například telefonujete v zaparkovaném autě v obchodním domě. OKOLNÍ HLUK - Sníží se také hladina okolního hluku. Je dokázáno, že až 70% hluku uvnitř kabiny tvoří právě rezonance. Vytlumením jednoho páru dveří jsme tak část hluku eliminovali.