17.07.2018

Korekce laku na voze Mercedes řady E

renovace_laku_mercedes.jpg

Mercedes řady E - ruční mytí vozu, chemická dekontaminace + clay program, dvoukroková renovace laku a renovace světlometů. NEJKOLA Olomouc.

Zákazník k nám přivezl tento krásný kousek Mercedes Benz třídy E. Jeho  stříbrná metalíza byla poznamenaná zubem času, tak jsme se rozhodli pro dvoukrokovou korekci laku. Před samotnou korekcí auto prošlo důkladným předmytím, po kterém přišla na řadu chemická dekontaminace (odstranění polétavé rzi a asfaltu). Po dekontaminaci jsme se vrhli na detailní mytí vozu při kterém jsme se zaměřili na každý záhyb vozu. Po mytí jsme vůz důkladně vysušili a pustili jsme se do mechanické dekontaminace (clay).

Po těchhle krocích se konečně dal s přesností určit celkový stav vozu který nebyl nijak výrazně špatný, ale i přes to jsme věděli, že si to tento kousek zaslouží. Už od začátku jsme věděli, že leštění tohoto vozu nebude nijak snadné kvůli jeho konstrukci. Mercedes se vyznačuje tvrdým lakem a k tomu se jen přidává hliníková karoserie a záludné křivky. Na něktrých místech byla volena i tvrdší metoda (výbrus Trizactem 1000 a 3000 pod vodou a následné doleštění). Posléze jsme se postarali i o lety zašlé světlomety, které jsou po našem zákroku zase čiré. Světlomety byly vybroušené a následně doleštěné sadou od 3M. Po celém procesu korekce a leštění karoserie přišla na řadu ochrana laku. Rozhodli jsme se použít tvrdý, syntetický, Japonský vosk Soft99 Fusso coat, který se vyznačuje extrémní hydrofobností a velkou odolností vůči chemikáliím. Na autě bylo odvedeno zhruba 25 hodin práce a ve finále jsme ho ani nechtěli předat, protože jsme se na něj jednoduše nemohli vynadívat. Cena takového procesu je velmi individuální, takže pokud budete mít zájem o podobnou službu, neváhejte a kontaktujte nás na našem telefoním čísle.


FOTOGALERIE RENOVACE LAKU A SVĚTEL NA VOZE MERCEDES: