10.09.2021

Audi RS4 Keramická ochrana disků

Audi_RS4_keramická_ochrana_disků.jpg

Jak se říká, kola dělají auto a pokud jsou špinavá a neudržovaná, kazí to veškerý dojem z vozu. Proto je dobré mít disky ošetřené. Keramická ochrana značně napomáhá údržbě disků a péče o ně je pak mnohem snažší. Díky keramické ochraně je pro brzdový prach těžší se do disků "zažrat" a k jejich dokonalému umytí pak většinou stačí jen voda.

Nejprve jsme celé auto zvedli na zvedáku a následně demontovali kola z vozu. Následovalo důkladné mytí a dekontaminace celých disků. Dekontaminace proběhla jak chemická za pomocí odstraňovače asfaltu a odstraňovače polétavé rzi, tak mechanická (clay). 

Z takto vyčištěných disků se následně sundalo závaží a veškeré lepidlo, které po něm zbylo. 

Jako před každou ochranou následovalo důkladné odmaštění za pomocí Gyeon Q2 Prep, který nám disky nachystal pro aplikaci keramické ochrany.

K ochraně disků byl použit keramický sealant Gyeon Q2 Rim, který se vyznačuje tvrdostí 3H o výdrží až 12 měsíců nebo 30 000 kilometrů. Tento sealant je extrémně odolný vůči žáru (snese teploty až do 800 stupňů) a má vysokou chemickou odolnost (PH 2-11). Díky tomu snese oproti voskům i agresivnější čističe disků

Po celé aplikaci už se kola jen vyvážily závažím odpovídajícím barvě disků a nasadily na vůz. Vyčištěné pneumatiky se naimpregnovaly, aby se zabránilo předčasnému steření gumy a celý vůz se mohl položit zpět na zem.

Díky tomu, že disky nebyly nijak extrémně zanesené trvala aplikace zhruba půl dne každopádně u kol, kde je prach hodně zapečený se aplikace může protáhnout. U těchto ochran je nejdůležitější příprava a proto se nesmí nikdy podcenit. S dobře ochráněnými disky už vám zdlouhavé mytí disků nikdy nebude dělat vrásky.

Ceník tohoto progeamu naleznete ZDE


FOTOGALERIE AUDI RS4 KERAMICKÁ OCHRANA DISKŮ: