12.03.2018

Alu kola OZ Racing - to nejlepší na evropském trhu !

oz_alukola_racing.jpg

Alu kola OZ Racing - kola formule F1 ! Dlouho jsme přemýšleli zda tuto značku zahrnout do našeho sortimentu, zda se najdou nadšenci ochotni za tuto extrémní kvalitu zaplatit ? A ano, najdou se a dokonce tyto kola poptáváte tak, že jsme se rozhodli jako jedni z mála tyto disky naskladnit a vystavit v našem showroomu NEJKOLA v Olomouci, kde máme jako autorizovaný dealer sekci kol OZ včetně značkové italské módy OZ, která je připravená jako dárek ke každé sadě OZ !

Závodní alu kola OZ odlehčené disky prvotřídní kvality

OZ bylo založeno roku 1971, nadšení pro kola dovedlo OZ až k tomu, že se stalo legendou v automobilovém světě.OZ si získalo pověst jednoho nejlepších italských výrobců kol. Za 47 let své historie spolupracovalo OZ s těmi nejlepšími automobilovými výrobci jako jsou Ferrari, Lamborghini, Maserati, Aston Martin, Lotus a McLaren. Tato partnerství vyústila v exkluzivní projekty a kola, která v sobě mají ty  nejvíce inovativní technologie a design. Všechna kola a celou historii OZ si můžete prohlédnout v muzeu OZ, které se nachází v sídle OZ v San Martinu di Lupari v Padue. V závodním světě je OZ synonymem pro vítězství a čísla to jen potvrdí. OZ je součástí Formule 1 od roku 1985 a rally WRC od roku 1988. Za tuto dobu získalo více jak 150 titulů. V současné době najdeme kola OZ na většině závodních aut.


Co stojí za extrémní kvalitou kol OZ ?

OZ Tech Lab:

Toto je nervové centrum společnosti OZ, kde každý den dostávají reálnou podobu nejelegantnější technologická řešení pro vývoj a výrobní procesy. Zde po celá léta dostávají disky OZ svůj tvar. V laboratořích OZ Tech Lab™ team inženýrů a designéru každodenně vyvíjí způsoby, jak převézt exkluzívní technologie, nové materiály a zkušenosti získané za více než 30 let na závodních tratích, do disků používaných v běžném provozu.

Testy voděodolnosti lakovaných kol:

 • Test přilnavosti a tloušťky laku (DIN53151)
 • Ponoření disku do roztoku chloridu sodného po dobu 1000 hodin
 • CASS test (DIN 50021) – ponoření disku do roztoku NaCl, kyseliny octové a chloridu měďnatého
 • QUV test (ASTM G53-93) – disk je vystaven 700 dlouhému záření UV světla a vlhkosti simulující vliv venkovního prostředí
 • Vystavení disku agresivním chemikáliím. Zkoumá se celková odolnost disku a vliv chemikálie na povrch a vlastnosti disku

Testy kvality společnosti OZ:

 • Chemický rozbor surových materiálů a tavenin
 • Ultrasonické testy na odhalování defektů
 • Tlakové zkoušky odhalující případné vzduchové bubliny
 • Test laku odhalující případné prasklinky (Konstrastní test pod UV světlem)
 • Zátěžové testy simulující jízdu v zatáčce
 • LBF BIAXIAL test
 • Simulace chování a změn disku při maximální zátěži a rychlosti km/h
 • Vystavení disku podmínkám odpovídajícím reálné jízdě (crash test)
 • Celková kontrola vyváženosti, tvaru a rozměrů (tolerance pár desetin mm)

LBF test:

LBF Dvouosé testování disků

Nejnáročnější a nejpřísnější testování disků v oboru. Jen OZ a odborníci z OEM používají tuto metodu testování. (Patent vlastní LBF Fraunhofer German výzkumný Institut. Test simuluje chování disku při vysoké zátěži po 35000 km na závodním okruhu Nürburgring. Radiální a axiální síly simuluje nejnáročnější jízdu: rychlou akceleraci a brzdění, náhlé změny vozovky a zatáčení.


ÚSPĚCHY OZ V ROCE 2017:

- Mercedes AMG Petronas a Lewis Hamilton vyhrává Mistrovství světa F1 s OZ!
- Scuderia Ferrari vítězí v Brazilii na kolech OZ
- Mercedes vyhrává velkou cenu Japonska a Red Bull doplňuje stupně vítězů na kolech OZ
- V Singapuru OZ na stupních vítězů při neuvěřitelném závodě GP ... a plno dalších

FOTOGALERIE EXKLUSIVNÍCH ALU KOL OZ A OZ MSW V SHOWROOMU NEJKOLA OLOMOUC: